
Mera hud, mera närhet
Är det något jag verkligen brinner för är det dessa sessioner med skuggor, hud mot hud och vackra material och texturer. -Fantastiskt så att det sjunger i hela mig!
Matilda missade mig precis när hon väntade sin första kiddo och mailade tillbaka att vid nästa barnleverans skulle hon minsann maila mig redan då hon skrev in sig på MVC!
-Sagt och gjort! Denna gång fick vi äntligen träffas!
Gravidklänningar
Under sessionen lånade Matilda 2 olika klänningar och några uppsättningar med kimonos på olika sätt. – Underkläder tog hon med själv som fint passar 🙂
Hos mig kan ni dvs låna en heldel klänningar och kimonos och här kan ni se lite mera på vilka klänningar jag har.
Nyfikna på att boka er egna Gravidfotografering?
En gravidfotografering görs runt vecka 30-35 och tar ca 2 timmar med produktvisning, gå igenom scener, ta oss till platser, byta om och fotografera. En tid som springer förbi. Ibland snabbare och ibland längre beroende på hur pass långt vi behöver ta oss, eller om det finns barn med i bilden.
Här kan ni läsa mera om arbetsflöde, lättare prisinfo, lediga tider och annat hur allt fungerar.